Nacionalinis IT iššūkis
Nacionalinis IT iššūkis

Nacionalinis IT iššūkis – pirmasis projektas, skirtas visos Lietuvos mokiniams gerinti žinias IT srityje ir įsikvėpti ateičiai su technologijomis.

„Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva organizuojamas projektas kviečia 7–9 klasių moksleivius dalyvauti nuotolinėse pamokose ir sužinoti daugiau apie technologijų istoriją, kas mūsų laukia ateityje bei mokytis realaus programavimo pagrindų. Projekto metu moksleiviai išbandys jėgas atstovaudami savo mokyklai kovoje dėl pažangiausių mokyklų ir regionų vardo bei varžysis dėl patekimo į 20-uką geriausių mokinių, kuriems atiteks individualios programavimo pamokos ir išmanūs prizai, o net trims pažangiausiems – „Telia“ įsteigti prizai – nešiojamieji kompiuteriai.

Nacionalinis IT iššūkis
„Telia Global Services Lithuania“

„Telia Global Services Lithuania“ – pirmasis ir vienintelis „Telia Company“ kompetencijų centras, teikiantis grupei Skandinavijoje ir Baltijos šalyse IT, ryšio, duomenų analitikos, programinės įrangos kūrimo, pirkimų, personalo valdymo, finansų ir kitas paslaugas. Tai programuotojai, architektai ir inžinieriai, kuriantys naujausius sprendimus pardavimo, marketingo, duomenų analitikos ir procesų optimizavimo srityse. Centre specialistai dirba pasitelkdami naujos kartos technologijas tam, kad užtikrintų bendrovės skaitmeninės ekosistemos plėtrą.

Projektą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Projekto eiga
1
etapas

Vyksta registracija Nacionaliniame IT iššūkyje ir savarankiška virtualių projekto pamokų peržiūra. I etapo pabaigoje dalyvių išmoktas žinias patikrins nacionalinis IT testas

Nacionalinis IT iššūkis Nacionalinis IT iššūkis
2
etapas

20 geriausiai teste pasirodžiusių mokinių tęs dalyvavimą 2-ajame iššūkio etape, kur individualiose IT specialistų vedamose pamokose mokysis savo jėgomis kurti internetinius puslapius

Nacionalinis IT iššūkis Nacionalinis IT iššūkis
3
etapas

3 mokiniai, sukūrę geriausius internetinių puslapių projektus, laimės apsilankymą „Telia Global Services Lithuania“ biure, galimybę išbandyti tikrą „programuotojo kėdę“ ir pagrindinius įsteigtus prizus – nešiojamus kompiuterius

Nacionalinis IT iššūkis Nacionalinis IT iššūkis
Dažniausiai užduodami klausimai
Nacionalinis IT iššūkis
Kas gali registruotis iššūkyje?

Registruotis iššūkyje gali visų mokyklų 7–9 klasių moksleiviai. Jeigu moksleivis yra jaunesnis nei 14 metų, registruoti jį iššūkiui turi vienas iš tėvų.

Nacionalinis IT iššūkis
Ar savo dalyvavimą turiu suderinti su mokykla?

Ne, Nacionaliniame IT iššūkyje galima dalyvauti savarankiškai, mokyklos patvirtinimo tam nereikia, tačiau tikrai gali pasidalinti šia žinia su savo bendraklasiais ir IT mokytojais. Mokyklai automatiškai atstovaus tiek mokinių, kiek joje besimokančiųjų užsiregistruos – limito nėra.

Nacionalinis IT iššūkis
Kiek laiko truks nacionalinis IT iššūkis?

Iššūkis truks 2023-ųjų mokslo metų antrąjį pusmetį. I etapas, kuomet vyksta registracija ir pamokų žiūrėjimas, truks iki gegužės 18 d. Tuomet vyks nacionalinis IT testas, po kurio geriausiai pasirodę mokiniai pateks į II etapą. Jame laukia dvi savaites trunkantis individualių tinklalapių kūrimo pamokų ciklas. Galiausiai, mokslo metų pabaigoje vyks geriausių mokinių apdovanojimai.

Nacionalinis IT iššūkis
Ar privalau dalyvauti visame iššūkyje, jei noriu tik peržiūrėti mokymų medžiagą?

Užsiregistravus galima peržiūrėti nuotolines pamokas sau patogiu laiku ir neatliekant testo dėl patekimo į kitą etapą, tačiau rekomenduojame išbandyti save ir dalyvauti teste!

Nacionalinis IT iššūkis
Ar galiu pamokų klausytis savarankiškai man patogiu metu?

Taip, pamokas galima klausyti savarankiškai, patogiu metu arba susitarus su informacinių technologijų mokytoju pamokų metu kartu su visa klase. Pamokos nevyksta realiu laiku, dėl patogumo jas galima peržiūrėti bet kada ir tiek kartų, kiek norisi.

Nacionalinis IT iššūkis
Kaip atrodys testas?

Testas bus sudarytas iš „HTML įvadas“, „CSS įvadas“, „Perėjimai ir animacijos“, „Portfolio puslapio kūrimas“ pamokų ciklo ir patikrins išmoktas žinias. Testas visiems vyks vienu metu – tą pačią dieną ir tuo pačiu metu. Tiksli testo data bus paskelbta internetiniame tinklalapyje www.itissukis.lt

Nacionalinis IT iššūkis
Ką daryti, jei numatytu laiku negalėsiu laikyti testo?

Susisiekite puslapyje nurodytais kontaktais info@itissukis.lt arba telefonu +370 610 66606, kad galėtume suderinti kitą tinkamą laiką testo laikymui.

Registracija
Projekto partneriai
Pasirinkite savo aplinką
Mokiniui
Mokytojui